folia do pakowania

Folia stretch paletowa jest popularną opcją pakowania od lat 70. XX wieku, kiedy stała się niedrogą alternatywą dla worków termokurczliwych na paletach. Wczesne owijanie palet nie miało takiej szybkości rozciągania, jaką ma dzisiejsza owijka do palet. Jak każdy produkt, opakowanie paletowe ewoluowało z biegiem czasu i teraz ma wiele opcji do wyboru.

Większość osób spoza branży opakowaniowej nie jest zaznajomiona z opcjami dostępnymi przy wyborze folii do palet. Poniższe opcje to tylko kilka opcji do pakowania palet, które pomogą lepiej zdecydować, jaki rodzaj kupić.

Owijanie palet z otworami

Owijka palet z otworami jest również nazywana wentylowaną owijką palet. Otwory są wycinane matrycowo dla maksymalnego przepływu powietrza. Standardowo owinięte palety mają bardzo ograniczony przepływ powietrza i zatrzymują kondensację.

Ten przepływ powietrza jest niezbędny podczas pakowania produktów, mrożonych przedmiotów, drewna i nie tylko. Firmy pakujące świeże produkty mogą zatrzymać wilgoć w owiniętych paletach. Ta uwięziona wilgoć może spowodować szybsze pleśnienie i psucie się produktów. Owijka na paletę z otworami pozwala na ucieczkę wilgoci, co wydłuża czas przechowywania i zmniejsza ilość odpadów.

Produkty mrożone mają również problemy z kondensacją. Zmiany temperatury podczas transportu mogą powodować pocenie się zamrożonych produktów. W przypadku standardowego owijania palet uwięziona kondensacja ponownie zamarza i tworzy kryształki lodu na zewnętrznej stronie opakowania. Kryształki lodu nie wyglądają dobrze podczas ekspozycji w sklepie. Stanowią również problem, jeśli zamrożony produkt zmienia temperaturę. Kryształki lodu topią się i powodują, że pudła i opakowania stają się wilgotne i łatwo się rozdzierają.

Wentylowana owijka paletowa jest standardowo dostępna w grubości 80. Formuła żywicy zastosowana w folii ma doskonały współczynnik rozciągania. Ta zwiększona szybkość rozciągania umożliwia rozciągnięcie otworów i zwiększenie przepływu powietrza. Zwiększona rozciągliwość zapewnia również lepsze trzymanie. Wentylowaną owijkę paletową można nakładać ręcznie lub maszynowo. Rolki ręczne są dostępne w rolkach o długości 1000 stóp, a rolki maszynowe w rolkach o długości 3300 stóp?

Owijanie palet do maszyn

Owijarka do palet do maszyn istnieje już od kilkudziesięciu lat. Wraz z ewolucją opakowań do palet, formuły żywiczne do owijania palet również się rozwinęły. Aby wykonać owinięcie, wytłaczarki topią granulki żywicy, aby uformować cienką folię.

W miarę topnienia peletek można mieszać różne dodatki, aby zapewnić szeroki zakres właściwości. W przypadku maszynowego owijania palet pożądana jest wyższa szybkość rozciągania. Niektóre maszyny do owijania mają zdolność rozciągania od 250% do 300%. Te zwiększone współczynniki rozciągania zmniejszają koszty i zużycie folii. Oczywiście ilość rozciągliwości jaką może wytworzyć owijarka paletowa jest ograniczona do używanej folii. Niski stopień rozciągania może zacząć się rozdzierać przy rozciągnięciu 60%-70%.

Szukając maszyny do owijania palet, pamiętaj o wielu dostępnych opcjach. Standardowe owijanie palet „na miarę” jest status quo i nie jest tak powszechne, jak kiedyś.

Ekwiwalent lub równ. folia stretch maszynowa stanowi większość sprzedawanych obecnie opakowań maszynowych. Odpowiednik wrapa występuje w wielu różnych odmianach. Główną cechą charakterystyczną są cieńsze folie o porównywalnej lub równoważnej retencji przyczepności. Pamiętaj, aby poprosić o próbkę ekwiwalentnej owijki i owijki o rzeczywistej grubości, gdy szukasz nowego dostawcy. Możesz być pod wrażeniem oszczędności kosztów i utrzymania ładunku dzięki owijaniu palet eq machine.

Owijanie palet z uchwytami

Standardowa owijka do palet ręcznych ma 3-calowy rdzeń. Trzymanie wnętrza rdzenia może boleć i stać się niewygodne po kilku obrotach. Użytkownicy muszą mocno trzymać rolkę, aby się rozciągnąć i prawidłowo nałożyć folię. Maszyny pakujące są urządzeniami bez, których ciężko funkcjonować.

Używanie owijki do palet z uchwytami to idealna opcja do owijania w podróży. Rozmiar rdzenia opakowania do palet z uchwytami to jeden cal. Jednocalowy rdzeń wystaje z folii, co zapewnia szybką i łatwą obsługę. Wiele firm pakujących przedmioty w wielu obszarach stosuje owijanie palet z uchwytami. Rolki folii z uchwytami są łatwiejsze w aplikacji i mniej obciążają dłonie podczas aplikacji.

Dostępne są małe rolki do wiązania 2” do rolek o szerokości do 30”. Po opróżnieniu rolki tekturowy rdzeń można szybko poddać recyklingowi lub wyrzucić.

Owijka paletowa z logo

Owijka paletowa z nadrukowanym logo to forma reklamy. Większość osób zamawiających owijkę do palet z logo widzi kilka osób, zanim zostanie ona zdjęta z palety. Firmy używają owiniętych palet na dużych imprezach lub obiektach plenerowych o dużym natężeniu ruchu.

Owijka paletowa z logo dostępna jest w rolkach o szerokości od 5 cali do 20 cali. Logo można nadrukować do ¾ szerokości użytej folii i rozmieścić co 2 – 5 cali. Owinięty i wykończony wygląd to paleta w pełni pokryta wieloma logo firmy z każdej strony.

Wybierając folię do palet, należy pamiętać o kolorze. W przypadku większości logo idealny jest nadruk na białej folii stretch. Biała folia sprawia, że ​​większość logo staje się pop. Każde logo z białym kolorem powinno być wydrukowane na czarnej folii, aby dodać wymagany kontrast. Przezroczystą folię stretch można stosować jako opcję ekonomiczną, jeśli owijane produkty są białe. Minimalne zamówienie to 1 paleta na dowolną zadrukowaną paletę. W przypadku rolek ręcznych jest 192 sztuk, które zmieszczą się na palecie. W przypadku rolek maszynowych na każdą paletę mieści się 40 rolek. Dodatkowe koszty obejmują jednorazową opłatę za tablicę w wysokości od 400 do 600 USD w zależności od logo.

Ekologiczna owijka paletowa

Ekologiczne opakowanie paletowe nieustannie wprowadza nowe ulepszenia. Opracowano nowe formuły, aby skrócić czas komponowania do 24 miesięcy lub mniej. Ekologiczna degradacja folii jest aktywowana przez światło, tlen i wilgoć. Czas przechowywania może trwać dłużej, gdy folia nie jest otwierana. Jedną z głównych słabości ekologicznej chusty jest zatrzymywanie ładunku i pamięć. Wiele ekologicznych chust nie ma takiej wytrzymałości jak standardowa chusta. Aby uzyskać ciasne owinięcie, potrzeba więcej obrotów.

Inną popularną formą ekologicznej owijki są wspomniane powyżej odpowiedniki folii stretch. Alternatywne formuły żywic mają na celu zmniejszenie grubości i zużycia powłoki. Zmniejsza to koszty dla klienta i zmniejsza ślad węglowy. Na rynku dostępne są bardzo mocne opakowania maszynowe 45 ga. Wiele cieńszych folii może owinąć tę samą ilość produktu przy użyciu połowy folii.

Szukając ekologicznej folii do palet, pamiętaj, że wytrzymałość na rozdarcie i rozdarcie nie będzie tak duża. Cieńszy odpowiednik folii bardzo dobrze utrzyma paletę pudeł, może mieć problemy z utrzymaniem innych przedmiotów o postrzępionych krawędziach. Zmniejszona wydajność będzie łatwiej widoczna w przypadku ostrych lub postrzępionych przedmiotów.

Wniosek

Owijanie palet wciąż ewoluuje. Wytłaczarki zawsze opracowują nowe formuły i żywice, aby zapewnić mocniejszą folię dla różnych gałęzi przemysłu. Wspomniane w tym artykule 5 opcji owijania palet to tylko niewielka liczba dostępnych obecnie opcji. Zachęcamy do rozejrzenia się lub zadzwonienia do kogoś (mamy nadzieję, że do nas) w sprawie dostępnych opcji. Podziel się tym, co robisz, aby mogli polecić niektóre opcje dla Twojej konkretnej aplikacji.

By admin