szamba betonowe na deszczówkę zbiorniki (5)

Tutaj, w Polsce, często pada pytanie… „Czy mogę mieć szambo bez pola ługowego?” Przyjrzyjmy się temu pytaniu nieco bliżej na tym blogu.

Przede wszystkim musimy trochę zdefiniować pytanie…

Zastanawiasz się, czy możesz zainstalować nowy system septyczny dla nowego domu , mając tylko szambo, ale bez pola ługowego?

Jeśli tak, to krótka i łatwa odpowiedź brzmi: nie. Departament Zdrowia stanu Indiana (ISDH) pisze kodeksy, które regulują systemy septyczne w stanie Indiana. Kodeks stanowi, że nowe domy budowane w stanie Indiana powinny być zaprojektowane i wytyczone w taki sposób, aby zapewnić wystarczającą ilość miejsca na nieruchomości, aby odpowiednio oczyszczać ścieki generowane przez dom na miejscu, jeśli nie są one podłączone do miejskiego systemu kanalizacji. Oznacza to, że nowa budowa domu musi być obsługiwana przez system septyczny, który składa się nie tylko z szamba, ale także zapewnia system oczyszczania ścieków i uwalniania czystej wody z powrotem do środowiska…takiego jak pole ługowe, kopiec piasku , Advanced Treatment System , (ATS) lub inną metodą zatwierdzoną przez ISDH.

A co z istniejącym domem, w którym stary system ma problemy, ulega awarii i wymaga wymiany?

ISDH zawiera zapisy w swoich kodeksach dla domów, w których systemy septyczne zawiodły i wymagają  naprawy lub wymiany . Dopóki na posesji jest wystarczająca ilość miejsca, wliczając w to wszelkie przeszkody, (50′ od studni itp.), ścieki należy oczyszczać na miejscu.

W przypadku niewystarczającej przestrzeni, ze względu na małe parcele, które zostały obsadzone dawno temu, co uniemożliwia sprostanie komplikacjom, takim jak 25′ od akwenu itp., dla istniejącej nieruchomości bez innych opcji, zbiornik retencyjny może być zainstalowany. To naprawdę jedyny scenariusz podany w kodeksie Indiana, w którym dom może być obsługiwany przez szambo bez pola ługowego.

Tutaj, w Północnej Indianie, mamy wiele jezior, na których wiele lat temu rozplanowano wiele małych działek, na których zbudowano wiele starszych domów. Z biegiem lat wiele małych systemów septycznych obsługujących te domy zostało przeciążonych, co spowodowało awarię systemu. Ze względu na małe fizyczne rozmiary działek, często gdy blokujesz promień 50 stóp od studni i 50 stóp wszystkich sąsiednich studni oraz 25 stóp od brzegu jeziora, w rzeczywistości nie ma już ziemi do bezpiecznego oczyszczania ścieków . W takim przypadku można zainstalować szczelny zbiornik retencyjny.

Spójrzmy na pytanie z innej perspektywy…

„Czy mogę mieć szambo bez pola ługowego?”

Może masz stary dom na farmie, zbudowany sto lat temu i nikt nie ma pojęcia, gdzie jest szambo, ani czy w ogóle jest. Nie ma żadnych rejestrów, ponieważ hrabstwo nie prowadziło tego rodzaju rejestrów dawno temu… i możesz się zastanawiać… „dokąd trafiają moje ścieki?”

W takim przypadku możesz być właścicielem szamba bez pola ługowego!

Wiele lat temu, w historii ludzkości… był czas, kiedy budowniczowie budowali w kraju domy z szambami, ale ścieki szły prosto z szamba rurą drenażową, a ostatecznie trafiały do ​​strumienia lub drenażu. Systemy te działają bezawaryjnie przez wiele lat, nie sprawiając żadnych problemów właścicielowi domu… ​​z wyjątkiem zanieczyszczania wód naszego pięknego stanu.

Systemy te nie są już legalne, a państwo wymaga, aby nie można było ich naprawiać bez dostosowania ich do kodu. Aby system taki jak ten był zgodny z kodem, będzie wymagał dodania składnika pola ługującego w celu oczyszczenia ścieków przed ich uwolnieniem.

Zadzwoń do Shankster Bros. już dziś w przypadku wszystkich problemów i potrzeb związanych z systemem septycznym!

By admin