Dywany często zatrzymują bakterie, kurz, alergeny i inne zanieczyszczenia, które wpływają na jakość powietrza w pomieszczeniach i mogą potencjalnie wywołać chorobę. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z istotnej roli, jaką dywan odgrywa w określaniu jakości powietrza w pomieszczeniach, i ostatecznie brakuje im wiedzy na temat prawidłowego czyszczenia i konserwacji dywanu. Pranie tapicerki Wrocław pomoże Ci pozbyć się wszelkiego brudu i bakterii także z kanapy i narożnika.

Jeśli niedawno wprowadziłeś się do nowego domu z istniejącym wcześniej dywanem, nie wiadomo, jakie zanieczyszczenia leżą pod tobą. Niektóre z najczęstszych rodzajów zanieczyszczeń występujących w dywanie to roztocza, zanieczyszczenia cząsteczkowe, sierść zwierząt domowych, alergeny karaluchów, ołów i brud. Podjęcie kilku niezbędnych kroków zmniejszy te zanieczyszczenia, jednocześnie poprawiając jakość powietrza w pomieszczeniach. Czyszczenie dywanów Wrocław to usługa, którą warto zacząć proces wprowadzania czystości do Twojego domu.

Odkurzaj co tydzień

Bardzo ważne jest, abyś był na bieżąco z konserwacją dywanów. Jeśli zdecydujesz się zrobić to sam, najlepiej co tydzień odkurzać całą podłogę.

Użyj wysokiej jakości odkurzacza

Upewnij się, że używasz wysokiej jakości odkurzacza wyposażonego w wysokowydajny filtr powietrza (HEPA).

Wyczyść swój dywan głęboką parą

Regularne czyszczenie i pielęgnacja Twojego dywanu nie tylko poprawia wygląd, ale zapewnia, że ​​Ty i Twoi bliscy żyjecie w bezpiecznym i zdrowym środowisku.

Usuń dywan z łazienek i kuchni 

Jeśli to możliwe, kuchnie i łazienki powinny pozostać wolne od dywanów, aby zapobiec rozwojowi pleśni w obszarach, w których przeważa woda.

Dbaj o dobrą wentylację domu

Utrzymanie poziomu wilgotności poniżej 51 procent zmniejszy występowanie roztoczy, a zapewnienie dobrej wentylacji domu może znacznie poprawić jakość powietrza.

Wielu z nas spędza większość czasu w pomieszczeniach, ale rzadko zastanawiamy się, jak to może mieć na nas negatywny wpływ. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby zmniejszyć zanieczyszczenia w domu, dzięki czemu powietrze w pomieszczeniu będzie czystsze i łatwiej będzie Ci oddychać!

Dlaczego powinieneś wyczyścić dywan tej wiosny

Wiosna jest tuż za rogiem i jeśli jesteś jak miliony innych ludzi, prawdopodobnie będziesz robić wiosenne porządki zarówno w domu, jak i poza nim. Nie ma to jak świeżo posprzątany i zorganizowany dom; czyszczenie dywanów powinno być również częścią rutynowych wiosennych porządków. Jest wiele powodów, dla których wiosna to świetny czas na czyszczenie dywanów. Czyszczenie narożnika Wrocław to jedna z naszych najpopularniejszych usług tej wiosny.

Popraw zdrowie psychiczne

Niezależnie od tego, czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy nie, plamy i zapachy dywanu mogą być istotnym czynnikiem stresu i niepokoju. Najgorsze jest to, że może uniemożliwić ci relaks w domu. Z tego powodu porządkowanie domu i czyszczenie dywanu jest istotną częścią wiosennych porządków.

Zmniejsz alergeny

Wiosenne czyszczenie dywanów może pomóc w przypadku poważnych i niewielkich objawów alergii. W ciągu roku w Twoim domu gromadzą się alergeny, kurz i gruz. Następnie jest śledzony w całym domu od spodu butów i wdmuchiwany przez otwarte okna i drzwi. Teraz, gdy te cząsteczki alergenów osiedliły się w twoim domu, mogą powodować objawy alergii, gdy wdychasz cząsteczki unoszące się w powietrzu lub gdy siedzisz na meblach, gdzie wylądowały alergeny i inne cząsteczki kurzu.

Usuń zimowy brud

W czasie ferii zimowych zazwyczaj więcej osób wchodzi i wychodzi z naszego domu. Nie wspominając o tym, że dzieci wykonują więcej zajęć w domu, gdy są poza szkołą na ferie zimowe. Z tego powodu w czasie wakacji mamy tendencję do większego zabrudzenia, powodując dalsze zużycie naszego dywanu, szczególnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu w naszym domu. Czyszczenie dywanów usuwa nagromadzony brud i inne substancje, które zostały nagromadzone w Twoim domu przez zimę. 

By admin