z-marmutu-stoliki

Marmur to elegancki i ponadczasowy kamień, który doskonale sprawdza się jako element dekoracyjny. Jest nie tylko wyjątkowy jako dzieło natury, ale także uniwersalny ze względu na różne rodzaje i wariacje kolorystyczne. Stoliki marmurowe mają wiele zalet, ale także wad.

Przed zakupem stołu z kamiennym blatem warto poznać kilka szczegółów. Dzięki temu poznamy materiał i podejmiemy świadomą decyzję. Złote stoliki marmurowe mogą podobać się każdemu kto lubi dbać o meble. 

01. Różnorodność estetyczna

Marmur to kamień ponadczasowy, który doskonale sprawdzi się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych. Występuje w wielu rodzajach i kolorach. Jego wzór lub odcień jest wyjątkowy. Nie znajdziesz dwóch identycznych fragmentów kamienia, dzięki czemu masz pewność, że Twój stół będzie nie tylko piękny, ale również absolutnie wyjątkowy w swojej oryginalności.

02. Trwałość

Marmur jak kamień jest trwały i dość wytrzymały. Przy odpowiedniej pielęgnacji może służyć przez długie lata. Należy jednak pamiętać, że nie każdy marmur nada się na zewnątrz. Jeśli chcesz, aby Twój stół był używany także poza domem, warto wybrać rodzaje marmuru, które są odporne na warunki atmosferyczne. Verde Alpi czy Pietra Grey sprawdzą się nawet w niezbyt sprzyjających warunkach.

03. Ponadczasowa elegancja

Blat marmurowy to zakup na lata. Nie tylko ze względu na trwałość, ale także ponadczasowy design. Ten naturalny materiał nigdy nie wychodzi z mody.

Jeśli chodzi o stoliki z marmurowym blatem, musimy mieć też na uwadze pewne wady:

01. Waga

Należy pamiętać, że każdy kamień ma swój ciężar i musi być podparty odpowiednią konstrukcją stołu. Warto na to zwrócić uwagę, ponieważ bezpieczeństwo produktów jest naprawdę ważne. Rama wykonana ze stali lub drewna będzie odpowiednio podtrzymywać kamienny blat. Oba materiały zapewniają doskonałą stabilność i są dobre dla cięższych marmurowych blatów.

02. Użycie

Ważne jest, aby zastanowić się, w jaki sposób nasz stół zostanie wykorzystany. Marmur jest dość podatny na przebarwienia, ale stosowana przez nas konserwacja chroni kamień przed większością plam. Najważniejszą rzeczą jest natychmiastowe wytarcie płynu, jeśli coś rozlejemy. Jeśli tak zrobimy, ryzyko powstania trwałych plam jest naprawdę niewielkie. Marmur jest bardzo wrażliwy na kwasy, dlatego na nie należy zwracać szczególną uwagę.

03. Konserwacja

Marmur ma tendencję do rysowania się i odbarwiania z powodu niewłaściwego użytkowania. Rozlany sok lub użycie nieodpowiednich środków czyszczących może uszkodzić jego powierzchnię. Możesz uniknąć zarysowań lub przebarwień, jeśli zachowasz odpowiednie środki ostrożności i użyjesz odpowiednich środków czyszczących dostępnych w profesjonalnych sklepach.

Bez względu na rodzaj marmuru jaki wybierzesz na swój stół, możesz być pewien, że otrzymasz piękne meble, które posłużą Ci przez długie lata.

By admin