instalacje gazowe

Wprowadzenie gazu ziemnego do domu

Niezależnie od tego, czy twoja stara instalacja gazowa wymaga naprawy, czy chcesz aby ktoś stworzył dla ciebie całkowicie nową instalację gazową, doprowadzenie gazu do domu jest proste.

Gaz ziemny podczas spalania wytwarza najniższą emisję dwutlenku węgla spośród wszystkich paliw kopalnych. Jest niezawodny, ma świetne wyniki w zakresie bezpieczeństwa i zimą zapewnia przytulne ogrzewanie, a latem rozpala grilla i chłodzi dom.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wymiany starej instalacji, czy po prostu potrzebujesz nowej, podłączenie gazu w domu nie musi być skomplikowanym procesem. W rzeczywistości może to być tak proste, jak wykonanie następujących pięciu kroków.

Krok 1: Upewnij się, że możliwe jest doprowadzenie gazu do twojego domu

Twoje instalacje gazowe Wrocław potrzebują gazu, aby poprawnie funkcjonować. Może to brzmieć jak oczywisty pierwszy krok, ale chociaż gaz ziemny jest dostępny dla ponad 1,2 miliona odbiorców, może nie być dostępny dla wszystkich lokali. Ponadto, nawet jeśli dom jest otoczony przez inne domy, które są już podłączone do gazu ziemnego, nie oznacza to automatycznie, że dostępny gaz ziemny dostępny jest również do Ciebie, ponieważ sieć gazowa nie zawsze biegnie przez całą długość ulicy.

Aby sprawdzić dostępność gazu, możesz:

-skontaktować się z lokalną gazownią

-zapytać lokalnego dostawcę energii

-skontaktować się z lokalnym gazownikiem

Jeśli mieszkasz we Wrocławiu, powinieneś w pierwszej kolejności skontaktować się z wybranym sprzedawcą energii. Ogólnie rzecz biorąc, tylko niewielka liczba sprzedawców energii jest w stanie przetworzyć nowe przyłącze gazu ziemnego. Na niektórych obszarach będzie tylko jeden sprzedawca energii dla gazu ziemnego

Krok 2: Złóż wniosek o stworzenie przyłącza gazowego do twojego domu

Jeśli chcesz podłączyć mieszkanie do sieci gazowej możesz złożyć wniosek o nowe podłączenie gazu ziemnego, dzwoniąc do najbliższej gazowni. Dzwoniąc, będziesz potrzebował takich danych jak:

– Adres, pod którym ma zostać wykonana instalacja
– Twoje dane kontaktowe;
– Dane wybranego przez Państwa gazownika (w tym numer); oraz
– Szczegóły urządzeń, które mają zostać zainstalowane (które pomagają określić, jaki miernik wielkości zostanie zainstalowany w Twojej nieruchomości).

Gazownik Wrocław posiadając te informacje z łatwością dotrze do państwa aby zrealizować usługę. Jeśli jednak Twój dom nie może być jednym z odbiorców gazu będziesz musiał złożyć wniosek w pierwszej kolejności u sprzedawcy energii, aby ustalić szczegóły w ramach nowego procesu podłączenia. Większość z tych sprzedawców energii ma formularze, które można wypełnić online, aby przyspieszyć proces.

Krok 3: Instalacja przyłącza

Oznacza to połączenie instalacji znajdującej się na twojej ulicy z twoim domem. Wykonawca zainstaluje rurę wlotową od magistrali gazowej na twojej ulicy do stanowiska licznika. Zasadniczo ukończenie przyłącza gazowego może zająć od 20 do 30 dni roboczych (w zależności od czynników, takich jak warunki pogodowe i gotowość witryny), więc należy zapewnić pewną elastyczność.

Krok 4: Załóż konto u sprzedawcy energii i poproś o instalację licznika

Ułożyłeś wszystkie elementy układanki, a teraz wystarczy zainstalować licznik gazu w swojej nieruchomości. Aby to zrobić, musisz skontaktować się z wybranym sprzedawcą energii, założyć u niego konto rozliczeniowe (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) i wyznaczyć dzień instalacji (tzw. „założenia licznika”) . Zwykle wymagane są co najmniej dwa dni robocze i zostaniesz poproszony o upewnienie się, że ktoś obecny jest w nieruchomości rano lub po południu (ze względu na charakter pracy spotkania są ustalane na pół dnia).

Po zaplanowaniu i potwierdzeniu założenia licznika, wykonawca zainstaluje gazomierz w Twoim domu, przeprowadzając test ciśnieniowy i test bezpieczeństwa. Licznik zostanie zainstalowany we wcześniej określonym miejscu (w zależności od wielu czynników), ale zostanie umieszczony w miejscu łatwo dostępnym dla przyszłych instalatorów (odczyty są zazwyczaj przeprowadzane co kwartał).

Ogólnie rzecz biorąc, gazomierz zostanie zainstalowany w istniejącym domu dopiero po zakończeniu całej inwestycji. Jednak licznik można zainstalować, nawet jeśli usługa tworzenia instalacji wewnętrznej nie jest jeszcze zakończona.

I to wszystko! Twój dom ma nowe przyłącze gazowe. Gdy już to zrobisz, możesz przejść do innego sprzedawcy energii, jeśli zdecydujesz się to zrobić. Ale w międzyczasie Twój dom będzie mógł cieszyć się natychmiastową i nieskończenie kontrolowaną energią przez cały czas.

(Uwaga: poszczególne części procesu nowego połączenia będą się różnić w zależności od przepisów rynkowych. Poniższy artykuł zawiera jedynie przegląd procesu; w przypadku konkretnych zapytań należy skontaktować się ze sprzedawcą energii lub z zespołem pod numerem).

Czy nadszedł czas, aby dodać gaz do domu? Znajdź wszystko, co musisz wiedzieć .

By admin