produkty do pakowania (5)

Dlaczego opakowanie ma znaczenie?

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz małe, przenośne przedmioty, takie jak butelki na wodę, czy duże, ciężkie, takie jak bieżnie czy produkty do pakowania, odpowiednie opakowanie produktu pozwala zaoszczędzić pieniądze i zatrzymać więcej klientów. 

Ogólnie rzecz biorąc, im dłużej paczka jest w transporcie, tym więcej wpadek może się wydarzyć. Dobre opakowanie chroni przesyłkę, dopóki nie dotrze do domu klienta — pomagając zapobiegać nieprzewidzianym stratom spowodowanym uszkodzeniem lub zagubieniem paczek w transporcie. Ważny jest również odpowiedni rozmiar opakowania, ponieważ nie potrzeba zbyt wielu „wypełniaczy”, aby zabezpieczyć produkt w środku.

A minimalizując sytuacje, w których Twoi klienci otrzymują produkty „martwe w dniu przyjazdu”, zatrzymujesz ich więcej, ponieważ są zadowoleni z Twojej obsługi. Bardziej prawdopodobne jest, że kupią od Ciebie ponownie, gdy dostarczysz ich zamówienie w zupełnie nowym stanie.

Niezależnie od wielkości i kształtu przesyłki, z tego artykułu dowiesz się, jak zapakować produkt, aby zapewnić jego bezpieczeństwo podczas wysyłki. Foliopaki kurierskie odchodzą już w przeszłość. Przygotuj się na nowości.

Jak zapakować małe przedmioty do wysyłki? Wysyłka paczek

Paczki ważące 150 funtów lub mniej są znane jako „małe paczki” i są zazwyczaj wysyłane przez FedEx lub UPS drogą lądową lub powietrzną.

Oto jak zapakować małe przedmioty, aby zapewnić ich bezpieczeństwo podczas wysyłki.

Umieść produkt w kartonowym pudełku

W przypadku większości produktów, które kwalifikują się do wysyłki paczkowej, pudełko kartonowe jest lepsze niż torba plastikowa lub materiałowa, ponieważ zapewnia lepszą ochronę. I najlepiej, jeśli używasz nowego, który nie jest uszkodzony, podarty ani wygięty.

Wypełnij pudełko materiałem amortyzującym

Po umieszczeniu produktu w pudełku, z każdej strony powinien być odstęp od dwóch do trzech cali, aby umożliwić materiał amortyzujący, taki jak orzeszki ziemne, styropian, folia bąbelkowa lub papier. Amortyzują one przedmiot przed silnymi uderzeniami, a także zapobiegają przemieszczaniu się w pudełku.

Jeśli wysyłasz produkty elektroniczne, pamiętaj o zabezpieczeniu ich materiałami antystatycznymi, a następnie amortyzując je pianką, folią bąbelkową lub zmiętym papierem. Przylgi kurierskie są podstawowym produktem wypełniającym.

Zaklej szwy

Po napełnieniu kartonu zaklejasz go w szwach taśmą pakową, aby zapobiec przypadkowemu otwarciu paczki. Opakowanie lub taśma samoprzylepna są wystarczająco mocne i lepkie, aby utrzymać opakowanie szczelnie zamknięte podczas procesu wysyłki.

Trzymaj górną pokrywę otwartą i przyklej ją na samym końcu na wypadek, gdybyś musiał wymienić rzeczy lub dodać więcej przedmiotów do środka.

Uwzględniono odpowiednie etykiety i informacje

Istnieje kilka etykiet i istotnych informacji, które musisz zawrzeć w swojej przesyłce. Pomagają one Twojemu przewoźnikowi w dotarciu Twojej przesyłki do zamierzonego miejsca przeznaczenia i obejmują:

  • Adres odbioru i dostawy, który wpisujesz na zewnętrznej stronie pudełka.
  • Dwie kopie etykiety, jeśli Twój przewoźnik ich potrzebuje. Przymocuj jedną na zewnątrz, a drugą zostaw w środku, na wypadek, gdyby ta zewnętrzna się oderwała.
  • Jeśli jest to wymagane, dołącz fakturę pro-forma i dołącz ją na zewnątrz pudełka.
  • Nie zapomnij również usunąć wszystkich poprzednich etykiet lub adresów z pudełka, aby uniknąć pomylenia operatora.

Zważ paczkę

Teraz, gdy skończyłeś pakować i oznaczać przesyłkę, zważ paczkę, aby sprawdzić, czy rzeczywista waga jest zgodna z zadeklarowaną w rezerwacji. Jeśli jest cięższy, przygotuj się na dodatkowe opłaty ze strony przewoźnika.

Wskazówka: jeśli zdecydujesz się wysłać paczkę za pośrednictwem UPS, naliczymy dodatkową opłatę za owinięcie kartonu folią termokurczliwą.

Jak zapakować duże przedmioty do wysyłki? Wysyłka LTL

Duże, nieporęczne produkty, takie jak maszyny przemysłowe, niektóre urządzenia konsumenckie i sprzęt do ćwiczeń, wymagają większej ostrożności podczas transportu na duże odległości. Uszkodzone lub zagubione przesyłki mogą być bardzo kosztowne z Twojej strony, a także ryzykujesz utratę klienta.

Oto jak zapakować duże przedmioty, aby ładunek pozostał nienaruszony, gdy dotrze do miejsca przeznaczenia.

Używaj trwałego opakowania

Tektura falista to gruby, wytrzymały materiał opakowaniowy, który może wytrzymać ciężar pełnych pudeł ułożonych jeden na drugim. A dobrze klejone szwy mogą chronić pudełko przed rozdarciem lub rozerwaniem, nawet jeśli materiał amortyzujący został naruszony. Zawsze używaj nowych pudełek bez dziur i rozdarć podczas pakowania dużych przedmiotów, aby zapewnić maksymalną ochronę.

Obficie wyściełaj pudełko

Właściwa amortyzacja wokół przedmiotu zmniejsza ryzyko uszkodzenia, nawet jeśli przesyłka zostanie niewłaściwie potraktowana podczas transportu. Użyj gęstych materiałów amortyzujących, takich jak styropian lub piankowe obudowy, aby wzmocnić pudełko. Unikaj także papieru lub orzeszków do pakowania w przypadku dużych, nieporęcznych produktów, ponieważ kompresują się one łatwiej niż inne rodzaje materiałów amortyzujących.

Unikaj zbyt ciężkiego ładunku

Pudełka, które są zbyt ciężkie, są bardziej narażone na upuszczenie z powodu trudności w obsłudze. Podziel ciężki ładunek na kilka paczek i rozważ demontaż produktu, jeśli to możliwe, aby ułatwić transport.

Umieść przesyłkę na palecie

Cięższa przesyłka jest łatwiejsza do przemieszczania, gdy jest umieszczona na palecie (platformie wykonanej z drewna lub tworzywa sztucznego, która została zaprojektowana tak, aby wytrzymać stres związany z załadunkiem i rozładunkiem ciężkich przesyłek).

Pamiętaj tylko, że Twoja przesyłka nie przekracza limitu wagi palety. Również ciężkie przedmioty należy umieszczać pośrodku, aby zapobiec ich przechylaniu się, gdy wózek widłowy przenosi paletę.

Wstrząśnij pakietem

Przed zamknięciem górnej pokrywy potrząśnij pudełkiem, aby sprawdzić, czy zawartość się porusza. Jeśli wnętrze mocno się ślizga, może to być spowodowane nieodpowiednią lub źle dopasowaną amortyzacją. Jeśli słychać grzechoczące dźwięki, może to być spowodowane luźnymi przedmiotami, które mogą łatwo złamać inne delikatne przedmioty w środku.

Aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia towarów po ich przybyciu, zmień kolejność i przepakuj przesyłkę, aż przestaniesz słyszeć, jak przedmiot się porusza. Wielu przewoźników odmówi przyjęcia paczki, jeśli jej zawartość wydaje się niestabilna lub luźna.

Jak zapakować przedmioty do wysyłki frachtem?

Jeśli Twoja firma codziennie wysyła wiele pudeł z zapasami, prawdopodobnie umieszczasz je na paletach. I choć wózek widłowy ułatwia podnoszenie przesyłki, operator może popełnić błąd.

Oto, jak zapobiec uszkodzeniu produktów, nawet jeśli wydarzy się niefortunne.

Prawidłowo zapakuj poszczególne pudełka

Używaj nowych pudeł kartonowych — które są mocniejsze — i obficie wypełniaj je materiałami amortyzacyjnymi, aby zwiększyć sztywność pudła. Uszczelnij również szwy dużą ilością taśmy, aby przedmioty były w środku, nawet jeśli pudełko zostało przypadkowo upuszczone.

Mądrze układaj pudełka

Niewyważona paleta jest bardziej podatna na przewrócenie się, a tym samym na uszkodzenie przesyłki. Aby poprawić stabilność palety, ważne jest równomierne rozłożenie ciężaru. Oto kilka sposobów, aby to osiągnąć:

  • Umieść cięższe pudełka na dole, a lżejsze na górze
  • Wyrównaj pudełka tak, aby stos był wyśrodkowany na palecie
  • Dodaj warstwę kartonu co kilka rzędów, aby docisnąć luźne lub lekkie pudełka

Należy również uważać na wszelkie zwisy, ponieważ mogą one łatwo wpaść na inny ładunek i przewrócić się.

Połącz to wszystko razem za pomocą folii termokurczliwej i/lub pasków

Folia termokurczliwa przekształca stos pudełek w jednolitą paczkę i zapewnia dodatkową ochronę przesyłki. Owiń paczkę obficie od trzech do pięciu warstw i przekręć ją po przeciwnych stronach podczas pakowania. Używaj również wysokiej jakości folii termokurczliwej o grubości 60 lub wyższej.

Aby w pełni zabezpieczyć przesyłkę, po owinięciu pudełek przymocuj taśmą z tworzywa sztucznego lub tkaniny.

Oznacz swój ładunek

Oznacz każdą paletę pełnym adresem i danymi kontaktowymi odbiorcy i nadawcy. Umieść etykietę z boku lub na górze, aby była łatwa do zlokalizowania.

Pakowanie delikatnych przedmiotów

Delikatne produkty, takie jak szkło, ceramika i towary wykonane z delikatnych lub kruchych materiałów, są bardziej ryzykowne w transporcie, ponieważ łatwo je stłuc. Wymagają one większej uwagi podczas pakowania, aby przetrwać nieuniknione uderzenia i upadki w procesie wysyłki.

Oto, jak zabezpieczyć je podczas transportu, aby Twoi klienci nie dostali zepsutych zamówień na wyciągnięcie ręki.

Owiń sam przedmiot

Jeśli twój przedmiot nie jest dostarczany z dedykowanym pudełkiem i osłonami, najpierw owiń go warstwą papieru i zaklej papier, aby zapobiec rozplątaniu. Jeśli w przedmiocie są dziury, wypełnij je również papierem. Następnie owiń go warstwą lub dwiema folią bąbelkową i przykryj cały przedmiot. Unikaj również zbyt mocnego oklejania go taśmą, ponieważ klient może złamać przedmiot podczas usuwania całej taśmy.

Określ odpowiedni rozmiar pudełka

Właściwy rozmiar pozwala osiągnąć równowagę między ochroną a opłacalnością podczas wysyłki przedmiotu. Po zmierzeniu wymiarów przedmiotów, które zostaną umieszczone w pudełku, z każdej strony produktu powinno być od dwóch do trzech cali naddatku na amortyzację.

Możesz nawet najpierw umieścić przedmiot w mniejszym pudełku, a następnie umieścić go w większym pudełku. Ta metoda „pudełko w pudełku” zmniejsza również ryzyko kradzieży przedmiotów o wysokiej wartości, ponieważ ludzie nie mają pojęcia, co jest w środku.

Utwórz warstwę poduszki

Celem amortyzacji przedmiotu jest zapobieganie nadmiernemu przemieszczaniu się poprzez umożliwienie odrobiny „dania” z wypełniaczy. Odpowiednie są do tego folia bąbelkowa, poduszki powietrzne lub pakowanie orzeszków ziemnych.

Wypełnij pudełko materiałem amortyzującym o wysokości do dwóch cali. Następnie umieść przedmiot i wyśrodkuj go w pudełku. Następnie włóż resztę materiałów amortyzujących i unikaj przepełnienia pudełka.

Używaj wysokiej jakości materiałów do pakowania

Nie można wystarczająco podkreślić znaczenia używania nowych pudeł z tektury falistej w przypadku delikatnych przedmiotów, ponieważ materiał jest najmocniejszy. Wybierz również wytrzymałe opakowanie lub taśmę klejącą do uszczelniania szwów, ponieważ dobrze zamknięte pudełko jest pierwszą i najmocniejszą warstwą ochrony przedmiotu.

Te wysokiej jakości materiały opakowaniowe mogą być kosztowne, ale pomagają zminimalizować wymiany produktów, które w dłuższej perspektywie kosztują więcej.

Pakowanie przedmiotów o dziwnych kształtach

Przedmioty o dziwnym kształcie to przedmioty, które nie mają kształtu kwadratu lub prostokąta, a wiele towarów ma w rzeczywistości dziwny kształt — części samochodowe, meble, instrumenty muzyczne, butelki, koła, sprzęt do ćwiczeń, artykuły sportowe, rzeźby, dywany itp. trudne do pakowania, ale kluczem jest wybór materiałów opakowaniowych, które umożliwiają łatwe owijanie, a jednocześnie zapewniają odpowiednią ochronę.

W przypadku dużych przedmiotów, które są zwykle transportowane przesyłką LTL : zawiń je w folię bąbelkową i przykryj wystające części paskami styropianu. Następnie umieść je w skrzynce lub pudle z tektury falistej z wystarczającą ilością poduszek powietrznych lub opakowań orzeszków ziemnych.

W przypadku opon samochodowych : owinąć je taśmą samoprzylepną przed umieszczeniem w pudełku.

W przypadku towarów zwijanych, takich jak tkaniny i dywany : owinąć każdą rolkę plastikiem i umieścić ją w kartonowym pudełku.

W przypadku małych przedmiotów, w których w jednym pudełku można zmieścić kilka sztuk (np. butelki) : użyj przegrody, aby zapobiec ich uderzaniu o siebie.

Kilka punktów do zapamiętania

Przedmioty o dziwnych kształtach wymagają większej dbałości o szczegóły, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia podczas transportu. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

  • Nie pozostawiaj odsłoniętych ostrych krawędzi. Przykryj je kawałkami kartonu lub styropianu, aby nie uległy uszkodzeniu.
  • Zawsze sprawdzaj wytrzymałość kartonu lub skrzyni, zwłaszcza jeśli pakujesz ciężkie i nieporęczne produkty, takie jak sprzęt do ćwiczeń i meble.
  • Jeśli nie ma płaskiej powierzchni, na której można by przykleić etykietę, użyj przezroczystej taśmy, aby w pełni przymocować ją do przedmiotu, aby nie spadła łatwo.

10 wskazówek dotyczących pakowania produktów do dostawy

Bez względu na rozmiar, kształt lub wagę produktu, być może zauważyłeś wspólne wytyczne dotyczące pakowania w celu ochrony przesyłki przed bezlitosnym środowiskiem procesu wysyłki. Niektóre wskazówki są unikalne dla niektórych rodzajów towarów, ale wszystkie ostatecznie pomagają zaoszczędzić na kosztach wysyłki i zatrzymać więcej klientów.

1. Używaj wysokiej jakości pudeł kartonowych

Sprawdź stempel produkcyjny pudełka i sprawdź jego nośność i sposób budowy. Konstrukcje dwuścienne i trójścienne są zalecane do dużych obciążeń i delikatnych przedmiotów.

2. Nie przekraczaj limitu wagi pudełka, palety lub skrzyni

Przeładowane pudła, palety i skrzynie są trudniejsze w obsłudze, co sprawia, że ​​są bardziej podatne na upadki i rozdarcia, które mogą uszkodzić przesyłkę.

Należy również unikać ponownego używania starych pudełek, ponieważ szybko tracą one swoją sztywność.

3. Zapewnij odpowiednią amortyzację przedmiotu

Po napełnieniu pudełka delikatnie nim potrząśnij przed zamknięciem, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych śladów ruchu. Jeśli zawartość wewnątrz przesuwa się zbytnio, potrzebujesz więcej amortyzacji, aby zapobiec jej pękaniu od środka.

Upewnij się również, że jest co najmniej dwa cale naddatku na wybrane przez Ciebie materiały amortyzujące.

4. Nie zostawiaj pustego miejsca

Niewypełnione pudełka mogą się zwinąć, jeśli na nich znajduje się zbyt duży ciężar. Wypełnienie pudełka po brzegi bez przelewania pomaga zwiększyć jego zdolność do wytrzymania sił pochodzących od góry.

5. Owiń poszczególne przedmioty

Jeśli w jednym pudełku zmieści się kilka przedmiotów, zawiń każdy z nich osobno, aby uchronić je przed wzajemnym uszkodzeniem. Jeśli to możliwe, użyj przekładki lub wkładek, aby równomiernie rozłożyć ciężar.

6. Używaj odpowiednich materiałów do pakowania

Istnieją artykuły, takie jak towary łatwo psujące się, elektronika i substancje biologiczne, które wymagają specjalnych materiałów opakowaniowych, aby zachować ich integralność podczas transportu. Pamiętaj o tych wymaganiach, aby uniknąć dodatkowych kosztów lub gorzej — utraty zaufania ze strony odbiorcy, zwłaszcza jeśli przesyłka jest bardzo cenna.

7. Dobrze zaklej opakowanie

Szwy są po prostu częścią pudełek, ale stają się słabym punktem przy obciążeniu pudła. Zaklej je odpowiednio taśmą wystarczającą do stworzenia zbroi dla znajdującego się w środku przedmiotu.

8. Odpowiednio oznakuj przesyłkę

Dołącz pełne adresy i dane kontaktowe nadawcy i odbiorcy. Kraje nie powinny być skracane, a niektóre szczegóły, takie jak kraj, miasto i prowincja/stan, powinny być w języku angielskim. Dołącz również kod pocztowy, aby zminimalizować opóźnienia spowodowane błędami sortowania.

Paczki międzynarodowe zazwyczaj wymagają formularza celnego, który należy wydrukować wielkimi literami i wypełnić całkowicie przed odbiorem. 

9. Dołącz opakowanie z żelem krzemionkowym, jeśli Twój produkt jest wrażliwy na wilgoć

Paczki przechodzą przez różne miejsca i doświadczają różnych poziomów wilgoci podczas podróży. Ponieważ wilgoć może być szkodliwa dla wielu towarów konsumpcyjnych, dostarczanie produktów w dobrym stanie klientom na całym świecie ma kluczowe znaczenie.

10. Upewnij się, że produkty dla dzieci są pakowane z materiałów innych niż niebezpieczne

Małe dzieci nie mają jeszcze żadnej świadomości na temat opakowania, które chroni ich zabawkę, przybory lub książkę podczas transportu. Aby uniknąć procesów sądowych ze strony rozgniewanych rodziców, trzymaj się z dala od wszelkich niebezpiecznych materiałów opakowaniowych, które dzieci mogą nagle połknąć.

By admin